Şanzıman Tamiri

İstanbul Şanzıman Tamiri

İstanbul şanzıman tamiri, araçların halk arasında bilinen adıyla vites kutusunda yapılan işlemleri kapsar. Şanzıman, motorlu araçların tamamında en temel parçalardan birisidir ve pek çok parça ile birlikte işlevini yerine getirir. Motordan aldığı gücü belli değerlerde şafta ileten şanzıman, doğrudan araçların performansını etkiler. Bu yüzden de araçların verimli çalışabilmesi için şanzımanlarının kusursuz olmaları gerekir. Ustalığı da aynı oranda kusursuzluk gerektirir. Herhangi bir İstanbul şanzıman tamiri gerektiğinde çok seçici davranmak, mutlaka profesyonel bir yerden destek almak gerekir. Firmamız bu alanda on beş yılı aşkın süredir aktif çalışmakta, kusursuz çözümler üretmeyi başararak müşteri memnuniyetini her zaman %100 oranında tutmaktadır.

İstanbul oto tamiri konusunda ilk husus arızanın neyden kaynaklandığının tespitidir. Doğru işlem arızanın rahatlıkla çözümüne imkân verse de herhangi bir yanlış müdahale çok daha büyük sorunlar doğurabilir.

Şanzımanlar günümüzde farklı şekillerde araçlarda yer alıyor. Ülkemizde şu an için manuel şanzımana sahip araçlar ağırlıkta olmakla birlikte yarı otomatik ve tam otomatik şanzımanlı araçların sayıları da her geçen gün artmaktadır. İstanbul şanzıman tamiri de şanzıman türüne göre değişiklik göstermektedir. Manuel şanzımana sahip araçlarda en sık karşılaşılan sorunlar vites dişlileri, grup dişlileri, senkromençler, giriş milleri ve şanzıman keçelerinde meydana gelmektedir. Otomatik şanzımana sahip araçlarda ise yağ pompasında, tork vektöründe, vites kavrama gruplarında, güneş dişli gruplarında, şanzıman muhafazasında ve hidrolik valf gövdesinde ortaya çıkmaktadır. Bütün şanzıman türlerinde İstanbul oto tamir hizmeti mutlaka alınacak yer konusunda firmamıza rahatlıkla güvenebilirsiniz.

İstanbul Şanzıman Tamirinin Püf Noktaları

İstanbul şanzıman tamiri işleminde ilk olarak arızanın nerede ve neden kaynaklandığı tespit edilmelidir. Bunun yapabilmek hem ileri düzey elektronik ekipmanlar hem de ustalık gerektir. Elektronik yardımcılar ile gerekli kontroller yapılarak arızların tam yeri ve nedeni tespit edilir. Bu sebeple şanzıman tamiri yaptırılacak firmanın kesinlikle yeterli donanıma sahip olması gerekiyor.

Ülkemizde manuel şanzıman daha yaygın olup otomatik şanzıman yeni yeni yaygınlık kazanıyor. Bu yüzden de otomatik İstanbul şanzıman tamiri yaptırması gerekenlerin usta seçiminde daha dikkatli olması gerekiyor. Aracınızı teslim etmeden önce firmanın otomatik şanzıman konusunda uzmanlığı olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Mobil oto servis firmamız bu alanda rahatlıkla güvenebileceğiniz, araçlarınızı gönül rahatlığıyla teslim edebileceğiniz deneyime sahiptir.

Şanzıman tamiri konusunda arızanın kaynağı tespit edildikten sonra ilgili parçanın belirlenmesi gerekiyor. Doğru parça bulunduktan sonra genel olarak değişim ihtiyacı hasıl olur. Şanzıman parçalarının değişiminde kaliteden kesinlikle ödün verilmemeli, değişim mutlaka orijinal parça ile yapılmalıdır. Parçanın orijinal olması garantili olması kalıcı çözümler üretmenin temelini oluşturur. Aksi taktirde arıza kısa sürede yeniden kendini gösterebilir ve daha da önemlisi başka parçaların da hasar almasına sebep olabilir. Değişim sırasında her parçanın eksiksiz, yerine monte edilmesi gerekir. Bütün bunlar özverili bir çalışma, iş deneyimi ve donanım gerektirir.

Garantili İstanbul Şanzıman Tamir Servisi

Araç sahiplerinin periyodik bakım sırasında düzenli olarak araçlarının şanzımanlarını da kontrol ettirmeleri gerekir. Çünkü düzenli kontrolleri yapılan şanzımanların arıza çıkarma olasılığı daha düşüktür. Yağ ve keçe değişimini düzenli yaparak, daha bilinçli araç kullanarak şanzımanlarınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Yine de İstanbul şanzıman tamiri gereksinimi ortaya çıkarsa da firmamızdan destek alabilir, her nerde olursanız olun çözüm isteyebilirsiniz. Mobil oto servis firmamız yılların deneyimi, tecrübesi ve özverili iş anlayışıyla çalışmalarına devam etmektedir. Hizmetlerimiz 7/24 aralıksız sürmekte, şanzıman parçalarının değişimi, onarımı ve tamiri gibi bütün detaylar tarafımızca yapılmaktadır.

Call Now ButtonHEMEN ARA